A168XESG-9A A168
CASIO VINTAGE

A168XESG-9A A168

Шифра на артикл: 27130
Šifra proizvođača: A168
0 МКД
4.390 МКД
2.634 МКД
Заштеда: 1.756 МКД
Извести ме за попуст
Провери достапност
  • NSZ
Количина: 1 Бр.
2
1
Зачувај во листа на желби
Избор на начини за плаќање
Избор на начини за плаќање
Можност за промена во продавница
Можност за промена во продавница
Pomoć
Карактеристика Вредност
Категорија Часовници
Бренд CASIO VINTAGE
Пол Унисекс
Материјал на часовник Пластика
Материјал на ремче Гума
Тип на механизам Дигитален
Вид на механизам Кварцен
Големина на куќиште на часовник (mm) 36,3 X 39,4
Функција на часовник 12/24 часа, Аларм, Датум, Ден во неделата, Дигитален, Илуминација, Календар, Стоперка
Водоотпорност на часовник WR
Стакло на часовник Акрилно
Боја на бројчаник Златна
Боја на куќиште Златна
Боја на ремче Проѕирна
Стил Секојдневен, Спортски, Тренди
Форма на куќиште на часовник Правоаголно
Достапност Поинт Ретаил Парк, Капитол Мол