GWG-2000-1A5 GWG-2000
GWG-2000-1A5 GWG-2000
GWG-2000-1A5 GWG-2000
GWG-2000-1A5 GWG-2000
GWG-2000-1A5 GWG-2000
GWG-2000-1A5 GWG-2000
GWG-2000-1A5 GWG-2000
GWG-2000-1A5 GWG-2000
GWG-2000-1A5 GWG-2000
GWG-2000-1A5 GWG-2000
G-SHOCK

GWG-2000-1A5 GWG-2000

Шифра на артикл: 23856
Šifra proizvođača: GWG-2000
0 МКД
54.990 МКД
54.990 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
Провери достапност
  • NSZ
Количина: 1 Бр.
2
1
Зачувај во листа на желби
Избор на начини за плаќање
Избор на начини за плаќање
Можност за промена во продавница
Можност за промена во продавница
Карактеристика Вредност
Категорија Часовници
Бренд G-SHOCK
Пол Машки
Материјал на часовник Карбонски влакна, Челик
Материјал на ремче Рециклиран материјал
Тип на механизам Аналогно-дигитален
Вид на механизам Кварцен
Големина на куќиште (Size) XXL
Големина на куќиште на часовник (mm) 54,4 X 61,2
Функција на часовник 12/24 часа, BLUETOOTH 4.0, SMART ACCESS TECHNOLOGY, Аларм, Алтиметар, Атомско сметање (MULTI BAND 6), Барометар, Датум, Ден во неделата, Дигитален компас, Илуминација, Календар, Мапа на поминати локации, Меморија на дневник на летови, Отпорност на удари и вибрации, Отпорност од кал, Светско време, Соларно напојување, Стоперка, Тајмер, Термометар, Три стрелки, Хронограф
Водоотпорност на часовник 20 BAR
Стакло на часовник Сафирно
Боја на бројчаник Црна
Боја на куќиште Црна
Боја на ремче Крем
Стил Спортски
Форма на куќиште на часовник Округло
Достапност Скопје Сити Мол, East Gate Mall