06-4328.04.003 AIRMAN CHRONO
06-4328.04.003 AIRMAN CHRONO
06-4328.04.003 AIRMAN CHRONO
06-4328.04.003 AIRMAN CHRONO
SWISS MILITARY HANOWA

06-4328.04.003 AIRMAN CHRONO

Шифра на артикл: 18364
Šifra proizvođača: AIRMAN CHRONO
Провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај во листа на желби
Избор на начини за плаќање
Избор на начини за плаќање
Можност за промена во продавница
Можност за промена во продавница
Pomoć
Карактеристика Вредност
Категорија Часовници
Бренд SWISS MILITARY HANOWA
Пол Машки
Материјал на часовник Челик
Материјал на ремче Кожа
Тип на механизам Аналоген
Вид на механизам Кварцен
Големина на куќиште (Size) L, XL
Големина на куќиште на часовник (mm) 45
Функција на часовник SWISS MADE, Датум, Стоперка, Хронограф
Водоотпорност на часовник 5 BAR
Стакло на часовник Сафирно
Ширина на ремче 22
Боја на бројчаник Тегет
Боја на куќиште Сребрена
Боја на ремче Тегет, Црвена
Стил Секојдневен, Спортски, Тренди
Форма на куќиште на часовник Округло