БЕСПЛАТНА ДОСТАВА НАД 600 ден
WE NEVER CLOSE - SHOP ONLINE
Блог

Diesel - Giveaway

21.03.2019.

Diesel Armbar DZ1830 е часовник спремен за оставање силни впечатоци.

Целосно црн, погоден за секојдневни, како и несекојдневни ситуации, овој модел е полн со интересни сиво-црни детали кои му даваат карактер на бројчаникот. Обвиткан е во матирано, црно, силиконско ремче кое совршено ја комплетира композицијата на ова фраерско парче.

Подолу ќе најдете неколку податоци за овој часовник:

  • Дијаметар на куќиште: 45 x 50 mm
  • Дебелина на куќиште: 10 mm
  • Водоотпорност: 10 ATM = 10 BAR = Дозволено миење раце, дожд, влага и потопување во вода
  • Тип на механизам: Аналоген
  • Вид на механизам: Кварцен

Посетете го последниот инстаграм пост на профилот на MY:TIME и учествувајте во giveaway-от!

 

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

15.
Nov.
2021.
Блог
NEW STORE
11.
Jun.
2021.
Блог
MY:TIME STORE @ SKOPJE CITY MALL
01.
Jun.
2021.
Блог
Придржувај се до ова упатство и твојот накит долго ќе изгледа како нов.
01.
Jun.
2021.
Блог
Водата е најчестиот виновник за расипување на часовниците! Прочитајте го упатството за одржување и употреба на часовници. 
31.
May.
2021.
Блог
Една декада DGR.
05.
May.
2021.
Блог
Сезоната на матури и дипломски официјално е тука, а сите ние имаме барем еден близок млад човек кој ќе започне ново поглавје во својот живот.
11.
Mar.
2021.
Блог
BOLDNESS
03.
Mar.
2021.
Блог
Забава на зајдисонце, на почеток на лето
24.
Feb.
2021.
Блог
Sincere feelings, brave looks