F-91WS-2E F-91
CASIO TIMELESS COLLECTION

F-91WS-2E F-91

Шифра на артикл: 31005
Šifra proizvođača: F-91
Провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај во листа на желби
Избор на начини за плаќање
Избор на начини за плаќање
Можност за промена во продавница
Можност за промена во продавница
Карактеристика Вредност
Категорија Часовници
Бренд CASIO TIMELESS COLLECTION
Пол Машки
Материјал на часовник Пластика
Материјал на ремче Пластика
Тип на механизам Дигитален
Вид на механизам Кварцен
Големина на куќиште (Size) S
Големина на куќиште на часовник (mm) 33,2 X 38,2
Функција на часовник 12/24 часа, LED светло, Аларм, Датум, Ден во неделата, Дигитален, Календар, Мултифункциски, Стоперка
Водоотпорност на часовник WR
Стакло на часовник Акрилно
Боја на бројчаник Сина
Боја на куќиште Сина
Боја на ремче Сина
Стил Секојдневен, Спортски, Тренди
Форма на куќиште на часовник Правоаголно