CIWGN0019503 CALLIANO
CIWGN0019503 CALLIANO
CIWGN0019503 CALLIANO
CIWGN0019503 CALLIANO
CIWGN0019503 CALLIANO
CIWGN0019503 CALLIANO
CIWGN0019503 CALLIANO
CIWGN0019503 CALLIANO
CERRUTI 1881

CIWGN0019503 CALLIANO

Шифра на артикл: 29304
Šifra proizvođača: CALLIANO
0 МКД
21.190 МКД
21.190 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
Провери достапност
  • NSZ
Количина: 1 Бр.
2
1
Зачувај во листа на желби
Избор на начини за плаќање
Избор на начини за плаќање
Можност за промена во продавница
Можност за промена во продавница
Pomoć
Карактеристика Вредност
Категорија Часовници
Бренд CERRUTI 1881
Пол Машки
Материјал на часовник Челик
Материјал на ремче Кожа
Тип на механизам Аналоген
Вид на механизам Кварцен
Големина на куќиште (Size) L, M
Големина на куќиште на часовник (mm) 39 X 48,3
Функција на часовник Датум, Три стрелки
Водоотпорност на часовник 5 BAR
Стакло на часовник Минерално
Боја на бројчаник Црна
Боја на куќиште Роуз Голд
Боја на ремче Црна
Стил Елегантен, Тренди
Форма на куќиште на часовник Правоаголно
Достапност Палма Мол, East Gate Mall, Охрид