Blog

Часовник од кој нема да може да го тргнете погледот

08.11.2017.

Достоинствен, минималистички и елегантен часовник, SKAGEN SKW2141 Gitte. Можеби постојат повеќе познати имиња во светот на женските часовници отколку Skagen, но овој дански бренд го менува изгледот на женските часовници кон едноставна елеганција.

Овој модел е изработен од нерѓосувачки челик со дијаметар од 38 милиметри и аналоген дисплеј. Ремчето е типично за оваа данска компанија, челична решетка, но овој пат е со неверојатно пријатна златна нијанса. И доколку мислите дека се работи за уште еден едноставен часовник на оваа компанија, не лажете се, овој часовник изгледа како милион долари.

 

Остави коментар

Trenutno nema komentara