GW-9500-3E GW-9500
G-SHOCK

GW-9500-3E GW-9500

Шифра на артикл: 28103
Šifra proizvođača: GW-9500
0 МКД
25.990 МКД
25.990 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
Провери достапност
  • NSZ
Количина: 1 Бр.
2
1
Зачувај во листа на желби
Избор на начини за плаќање
Избор на начини за плаќање
Можност за промена во продавница
Можност за промена во продавница
Pomoć
Карактеристика Вредност
Категорија Часовници
Бренд G-SHOCK
Пол Машки
Материјал на часовник Биоразградлива пластика
Материјал на ремче Биоразградлива пластика
Тип на механизам Дигитален
Вид на механизам Кварцен
Големина на куќиште на часовник (mm) 52,7 X 56,7
Функција на часовник 12/24 часа, DUPLEX LCD, Аларм, Алтиметар, Атомско сметање (MULTI BAND 6), Барометар, Време на изгрејсонце и зајдисонце, Датум, Ден во неделата, Дигитален, Дигитален компас, Илуминација, Календар, Меморија на освоени височини, Отпорност на ниска температура (до -10степени), Отпорност на удари и вибрации, Отпорност од кал, Светско време, Соларно напојување, Стоперка, Тајмер, Термометар
Водоотпорност на часовник 20 BAR
Стакло на часовник Минерално
Боја на бројчаник Црна
Боја на куќиште Маслинесто зелена
Боја на ремче Маслинесто зелена
Стил Спортски, Тренди
Форма на куќиште на часовник Округло
Достапност Скопје Сити Мол, ГТЦ Приземје, Поинт Ретаил Парк, Палма Мол, Diamond Mall, East Gate Mall, Капитол Мол, Тетово Центар, Гостивар, Куманово, Битола - Широк Сокак, Охрид, Струга