CRA18109 POSITANO
CERRUTI 1881

CRA18109 POSITANO

Шифра на артикл: 17063
Šifra proizvođača: POSITANO
Провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај во листа на желби
Избор на начини за плаќање
Избор на начини за плаќање
Можност за промена во продавница
Можност за промена во продавница
Pomoć
Карактеристика Вредност
Категорија Часовници
Бренд CERRUTI 1881
Пол Машки
Материјал на часовник Челик
Материјал на ремче Кожа
Тип на механизам Аналоген
Вид на механизам Кварцен
Големина на куќиште (Size) L, XL
Големина на куќиште на часовник (mm) 44,5
Функција на часовник Датум, Три стрелки, Хронограф
Водоотпорност на часовник 10 BAR
Стакло на часовник Минерално
Боја на бројчаник Црна
Боја на куќиште Роуз Голд
Боја на ремче Кафеава
Стил Спортски, Тренди
Форма на куќиште на часовник Округло

Слични производи

Додадено во омилени
11.790 МКД
Додадено во омилени
16.490 МКД
Додадено во омилени
14.790 МКД
Додадено во омилени
12.990 МКД