БЕСПЛАТНА ДОСТАВА НАД 600 ден
WE NEVER CLOSE - SHOP ONLINE
Блог

G-SHOCK и Gorillaz

20.12.2018.

 

Годинава ja прославуваме 35 годишнината од постоењето на G-Shock. На наша среќа, како и визуелно и сензорно задоволство, G-Shock има направено колаборација со бендот кој се карактеризира како "Најуспешниот Виртуелен Акт во Светот" - Gorillaz

Ова партнерство е спојка на два иновативни, истакнати ентитети кои го обновуваат класичниот дизајн на G-Shock 5600 (првиот дизајниран G-Shock од инжинерот и основачот Mr. Kikuo Ibe) и му додаваат уникатна искра. 

Колаборацијата има родено модел инспириран од иконичната силуета на 5600, но со посебен црн тон на лицето на моделот (DW-5600HRGRZ-1E), црвени акценти на задната страна и LCD дисплеј кој го прави часовникот енергичен и впечатлив. 

 

Ова фраерско парче оди во пакет со промо код за преземање на специјална Gorillaz Remix трака, а ние ви подаруваме и Gorillaz маичка. 

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

15.
Nov.
2021.
Блог
NEW STORE
11.
Jun.
2021.
Блог
MY:TIME STORE @ SKOPJE CITY MALL
01.
Jun.
2021.
Блог
Придржувај се до ова упатство и твојот накит долго ќе изгледа како нов.
01.
Jun.
2021.
Блог
Водата е најчестиот виновник за расипување на часовниците! Прочитајте го упатството за одржување и употреба на часовници. 
31.
May.
2021.
Блог
Една декада DGR.
11.
Mar.
2021.
Блог
BOLDNESS
03.
Mar.
2021.
Блог
Забава на зајдисонце, на почеток на лето
24.
Feb.
2021.
Блог
Sincere feelings, brave looks
05.
Feb.
2021.
Блог
Диско музика со примеси на фанк