БЕСПЛАТНА ДОСТАВА НАД 600 ден
WE NEVER CLOSE - SHOP ONLINE
Блог

Лансирање на Tommy Hilfiger часовници и накит

12.09.2018.

Од лансирањето на својот бренд во 1985 до денес, Томи Хилфигер стана глобален пионер на класичниот „кул“ Американски стил. Инспириран од популарната култура и Американското наследство, Томи и неговиот бренд во јадрото на своите вредности се мотивирани од оптимизам за животот кршејќи ги шаблоните и конформизмот, славејќи ја желбата за истакнување на индивидуалноста на секоја личост.

Од своето основање, брендот Tommy Hilfiger e изграден врз моќна филозофија на дизајн, додавање свежи, нови перспективи на традиционалните американски стилови. Овој пристап се покажа како убедлив и за помалку од две децении, компанијата се зголеми во глобален бизнис кој опфаќа широк спектар на производи. Од машка и женска облека, до лиценцирање договори во обувки, парфеми, часовници и многу повеќе.

Денес Tommy Hilfiger е модна икона.

Инспириран од неговиот татко кој работел 42 години како часовничар, Tommy Hilfiger во 1985 започнал да ја дизајнира својата колекција на рачни часовници. Ставајќи ги неговите извонредни таленти и непогрешливи модни инстинкти на тест, Tommy Hilfiger зачекори и во улогата на дизајнер на часовници.

Tommy Hilfiger часовници и накит сега се дел од нашето семејство на брендови и се достапни во нашите продажни салони. Погледнете ја забавата на која се дружевме заедно со прекрасни гости за да заедно му посакаме добредојде на брендот.

 

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

11.
Jun.
2021.
Блог
MY:TIME STORE @ SKOPJE CITY MALL
01.
Jun.
2021.
Блог
Придржувај се до ова упатство и твојот накит долго ќе изгледа како нов.
01.
Jun.
2021.
Блог
Водата е најчестиот виновник за расипување на часовниците! Прочитајте го упатството за одржување и употреба на часовници. 
31.
May.
2021.
Блог
Една декада DGR.
11.
Mar.
2021.
Блог
BOLDNESS
03.
Mar.
2021.
Блог
Забава на зајдисонце, на почеток на лето
24.
Feb.
2021.
Блог
Sincere feelings, brave looks
05.
Feb.
2021.
Блог
Диско музика со примеси на фанк
17.
Sep.
2020.
Блог
#Новитети