БЕСПЛАТНА ДОСТАВА НАД 600 ден
WE NEVER CLOSE - SHOP ONLINE
Блог

Елеганција и мистичност - SKAGEN SKW6070 HAVENE

11.11.2017.

Едноставен, но префинет. Тоа е белегот на современиот дански дизајн. Брендот Skagen ја слави Данска и приморското село Скаген, каде што се среќаваат Северното и Балтичкото Море.

Тие ја комбинираат инспирацијата на данскиот дизајн и перспектива со современи иновации. Skagen часовниците се создадени со голема функционалност и врвен квалитет кои нудат алтернатива од комплексниот свет. Ви дава да се поврзете со едноставните задоволства.

Целта на Skagen е да ги донесе идеалите инспирирани од Данците во светот преку дизајн проткаен со цел, чесност и едноставност. Тоа го прават преку елегантни, тенки часовници дизајнирани за модерни луѓе. Овој пат тие го направија машкиот часовник Skagen SKW6070 Havene хронограф кварц од нерѓосувачки челик.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

15.
Nov.
2021.
Блог
NEW STORE
11.
Jun.
2021.
Блог
MY:TIME STORE @ SKOPJE CITY MALL
01.
Jun.
2021.
Блог
Придржувај се до ова упатство и твојот накит долго ќе изгледа како нов.
01.
Jun.
2021.
Блог
Водата е најчестиот виновник за расипување на часовниците! Прочитајте го упатството за одржување и употреба на часовници. 
31.
May.
2021.
Блог
Една декада DGR.
05.
May.
2021.
Блог
Сезоната на матури и дипломски официјално е тука, а сите ние имаме барем еден близок млад човек кој ќе започне ново поглавје во својот живот.
11.
Mar.
2021.
Блог
BOLDNESS
03.
Mar.
2021.
Блог
Забава на зајдисонце, на почеток на лето
24.
Feb.
2021.
Блог
Sincere feelings, brave looks