Блог

Часовник од кој нема да може да го тргнете погледот

08.11.2017.

Достоинствен, минималистички и елегантен часовник, SKAGEN SKW2141 Gitte. Можеби постојат повеќе познати имиња во светот на женските часовници отколку Skagen, но овој дански бренд го менува изгледот на женските часовници кон едноставна елеганција.

Овој модел е изработен од нерѓосувачки челик со дијаметар од 38 милиметри и аналоген дисплеј. Ремчето е типично за оваа данска компанија, челична решетка, но овој пат е со неверојатно пријатна златна нијанса. И доколку мислите дека се работи за уште еден едноставен часовник на оваа компанија, не лажете се, овој часовник изгледа како милион долари.

 

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

04.
Oct.
2022.
Блог
Fall/Winter 2022 Collection Reveal