БЕСПЛАТНА ДОСТАВА НАД 600 ден
WE NEVER CLOSE - SHOP ONLINE
Блог

Преку креативна енергија и дизајн за оние на кои им е потребна помош

06.07.2017.

Добриот дизајн е во срцето на асортиманот на производи во MY:TIME. Секој часовник и секое парче накит е создадено од креативната енергија и идеја која живее во дизајнерите.

MY:TIME како македонски бренд и ланец за продажба на часовници и накит од светски познати брендови го препознава и талентот на нашите локални дизајнери. Уникатен е стилот на Ind.o.g - арт директор, графички дизајнер и илустратор, кој е инспириран од секојдневието на ова поднебје. Заедно со него решивме да создадеме Tote торби за кои Ind.o.g добротворно направи специјален дизајн, а ние ги испечативме и ги поставивме во нашите продажни салони во ГТЦ, Сити Мол и Рамстор за да бидат поблиску до вас.

Како општествено одговорна компанија, MY:TIME одлучи средствата од продажбата на овие Tote торби да ги донира на www.donacii.mk на луѓе и институции кои имаат вистинска потреба од помош. Оваа акција се спроведува во соработка со здружението Хуманост Без Граници.

Сакаме да придонесеме кон создавањето на здрава популација, среќни деца, силно и функционално општество, како и институции кои во целост ги опслужуваат пациентите. Приклучете ни се!

Да донираме на оние кои им е потребна нашата помош и заедно вистински да им помогнеме!

Донирајте со купување на прекрасно дизајнирана Tote торба! Торбите може да ги најдете во продажните салони на MY:TIME во ГТЦ, Рамстор и Сити Мол, по симболична цена од 300 денари.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

11.
Jun.
2021.
Блог
MY:TIME STORE @ SKOPJE CITY MALL
01.
Jun.
2021.
Блог
Придржувај се до ова упатство и твојот накит долго ќе изгледа како нов.
01.
Jun.
2021.
Блог
Водата е најчестиот виновник за расипување на часовниците! Прочитајте го упатството за одржување и употреба на часовници. 
31.
May.
2021.
Блог
Една декада DGR.
11.
Mar.
2021.
Блог
BOLDNESS
03.
Mar.
2021.
Блог
Забава на зајдисонце, на почеток на лето
24.
Feb.
2021.
Блог
Sincere feelings, brave looks
05.
Feb.
2021.
Блог
Диско музика со примеси на фанк
17.
Sep.
2020.
Блог
#Новитети