БЕСПЛАТНА ДОСТАВА НАД 600 ден
WE NEVER CLOSE - SHOP ONLINE
Блог

BLACK & HELLO

03.03.2021.

Забава на зајдисонце на почеток на лето, клубска атмосфера, casual-elegant пригоди... Александра и Борјана, заедно со Jacques Lemans, дефинитивно нѐ вратија во поубави времиња и во онаа нормална нормала, која сите ја посакуваме.

Александра: „Black & hello“ е третата фотосесија од серијалот #МоментиЗаНас, каде главниот фокус е ставен на часовникот Jacques Lemans. Она што ми се допаѓа најмногу кај часовникот е неговиот минималистички дизајн и црна боја, која суптилно ги рефлектира боите од околината.

Борјана: Мене најмногу ми се допаѓа монохроматската префинетост и квалитетната и детална изработка.

Александра: Самите карактеристики му овозможуваат на часoвникот лесно да се вклопи во различни комбинации на облека и пригоди, без разлика дали се работи за секојдневни активности или некој поформален настан.

Борјана: Сметам дека часовникот сам по себе е елегантен, но истовремено и лесно прилагодлив за повеќе различни стилови, токму поради еднобојноста. Би го носела на состанок, на журка, на факултет, на настан и, всушност, во сите годишни времиња во casual-elegant пригоди.

Александра: Дефинитвно е одличен избор за навечер во клуб, комбиниран со slip свилен фустан, додека „Soul Control“ оди во позадина.

Борјана: Прва слика што ми дојде, како ситуација и/или mood, асоцирана од часовникот е: забава на зајдисонце на почеток на лето, каде покрај црниот Jacques Lemans часовник носам контрастен, средно долг, светол фустан и црни cowboy boots. И, да не заборавам, многу светки.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

15.
Nov.
2021.
Блог
NEW STORE
11.
Jun.
2021.
Блог
MY:TIME STORE @ SKOPJE CITY MALL
01.
Jun.
2021.
Блог
Придржувај се до ова упатство и твојот накит долго ќе изгледа како нов.
01.
Jun.
2021.
Блог
Водата е најчестиот виновник за расипување на часовниците! Прочитајте го упатството за одржување и употреба на часовници. 
31.
May.
2021.
Блог
Една декада DGR.
05.
May.
2021.
Блог
Сезоната на матури и дипломски официјално е тука, а сите ние имаме барем еден близок млад човек кој ќе започне ново поглавје во својот живот.
11.
Mar.
2021.
Блог
BOLDNESS
24.
Feb.
2021.
Блог
Sincere feelings, brave looks
05.
Feb.
2021.
Блог
Диско музика со примеси на фанк