БЕСПЛАТНА ДОСТАВА НАД 600 ден
WE NEVER CLOSE - SHOP ONLINE
Блог

WATERCOLOR

24.02.2021.

Вода, пастелни бои и прочистена естетика. #МоментиЗаНас серијалот продолжува со ново расположение и поинаков изглед. Им ја отстапуваме сцената на Александра (@aaaesthete) и Борјана (@bor.jana), да ве одведат малку подлабоко во нивниот новосоздаден свет.

Александра и Борјана: Втората фотосесија од серијалот #МоментиЗаНас е директно инспирирана од G-Shock. Овој пат, си играме со стаклени форми и вметнуваме вода како главен, но паралелно суптилен, елемент, за да ја истакнеме водоотпорноста на часовникот.

Александра: Потребно беше да се донесе вода на сетот, по што се одлучивме за аквариум со златни рипки и други стаклени садови кои ќе го надополнат просторот и ќе ја балансираат композицијата.

Борјана: Kонцептот со вода и палетата на бои се инспирирани од пастелнo розoвиот G-Shock GMD-B800SU-4E, а фотосесијата ја нарековме “Watercolor”. Иако зборот сам по себе веќе си има одредено значење, за нас има малку поинакво, и претставува симбиоза на сите елементи од оваа фотосесија.

Александра: Облеката на Борјана е избрана со цел да одговара на часовникот, а позадината е бела за да дојдат до израз нежните тонови на сите елементи. Во пост продукцијата е посветено поголемо внимание на „колорот“, за да се добијат поладни тонови и да се добие контрастот на сината и портокаловата боја.

Борјана: Кога станува збор за G-Shock, не можам да го класифицирам и не мислам дека само една дефиниција би била соодветна. Дефинитивно, не би го ставила во една категорија, затоа што за мене G-Shock припаѓа во сите категории истовремено и можам да го носам во било која прилика, на било кој настан, со било каква облека. Мислам дека со ова би се согласиле сите љубители на овој бренд.

Борјана: Моментално имам 3 G-Shock часовници, кои ги делам со брат ми и наизменично ги носиме. На повидок е нов „edition“ на G-Shock колекцијата, за кој баш се радувам.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

15.
Nov.
2021.
Блог
NEW STORE
11.
Jun.
2021.
Блог
MY:TIME STORE @ SKOPJE CITY MALL
01.
Jun.
2021.
Блог
Придржувај се до ова упатство и твојот накит долго ќе изгледа како нов.
01.
Jun.
2021.
Блог
Водата е најчестиот виновник за расипување на часовниците! Прочитајте го упатството за одржување и употреба на часовници. 
31.
May.
2021.
Блог
Една декада DGR.
05.
May.
2021.
Блог
Сезоната на матури и дипломски официјално е тука, а сите ние имаме барем еден близок млад човек кој ќе започне ново поглавје во својот живот.
11.
Mar.
2021.
Блог
BOLDNESS
03.
Mar.
2021.
Блог
Забава на зајдисонце, на почеток на лето
05.
Feb.
2021.
Блог
Диско музика со примеси на фанк