БЕСПЛАТНА ДОСТАВА НАД 600 ден
WE NEVER CLOSE - SHOP ONLINE
Блог

Jacques Lemans – висок квалитет по прифатливи цени

12.04.2017.

Jacques Lemans е интернационален производител на часовници базиран во Австрија, а своите часовници ги произведува пред сé во Швајцарија. Милионите задоволни купувачи од целиот свет се најдобар доказ за популарноста на Jacques Lemans часовниците. Тие се спој од врвната уметност на часовничарскиот занает и високо квалитетните материјали и компоненти како што се Јапонски и Швајцарски автоматик и кварцни механизми, сафирно стакло и хируршки челик.

Освен на луксузни часовници, Jacques Lemans е дизајнер и на мноштво производи кои заповедаат огромна прецизност, како што се мерачи на стазите за трки и хронографи во авио индустријата.

Спојот на високиот квалитет и прифатливите цени го истакнуваат брендот Jacques Lemans во целиот свет. Премиум производство, апсолутна веродостојност и стилска елеганција се трите адути кои го водат овој бренд во светот на часовниците.

Наша препорака за топ часовници од овој бренд се двата модели:

 

http://mytime.mk/data/contentImages/news/LP-113C.jpg     http://mytime.mk/data/contentImages/news/1-1645i_720x600.jpg

  Jacques Lemans LA PASSION                 Jacques Lemans LUGANO

Својот модел од колекцијата на Jacques Lemans часовници може да го одберете тука.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

15.
Nov.
2021.
Блог
NEW STORE
11.
Jun.
2021.
Блог
MY:TIME STORE @ SKOPJE CITY MALL
01.
Jun.
2021.
Блог
Придржувај се до ова упатство и твојот накит долго ќе изгледа како нов.
01.
Jun.
2021.
Блог
Водата е најчестиот виновник за расипување на часовниците! Прочитајте го упатството за одржување и употреба на часовници. 
31.
May.
2021.
Блог
Една декада DGR.
05.
May.
2021.
Блог
Сезоната на матури и дипломски официјално е тука, а сите ние имаме барем еден близок млад човек кој ќе започне ново поглавје во својот живот.
11.
Mar.
2021.
Блог
BOLDNESS
03.
Mar.
2021.
Блог
Забава на зајдисонце, на почеток на лето
24.
Feb.
2021.
Блог
Sincere feelings, brave looks