Blog

FOSSIL COACHMAN

10.11.2017.

Ако постои еден збор со кој може да се опише и отслика овој модел на Фосил, тоа би било “непредвидливо“. Станува збор за неверојатна комбинација од часовник и алка кој совршено ќе го украси целиот ваш стил со одлични дизајнерски елементи.

Fossil поставува карактеристичен изглед на овој модел со бојата и кожното ремче, и со тоа се издвојува од своите конкуренти. Со кварцниот механизам и спортскиот изглед, овој часовник добива одлични оценки од експертите и фановите ширум светот.

Куќиштето е изработено од челик и е со дијаметар од 45 милиметри. На изглед делува тежок, но часовникот навистина е лесен и е удобен на рака. А кожното ремче совршено се вклопува со куќиштето поради својот дизајн кој дава изглед на алка. На тој начин овој модел добива спотрски изглед.

Fossil Coachman е вистински избор за моредниот маж, секој кој сака да биде во чекор во времето и модните трендови и оние кои посакуваат да бидат впечатливи и забележани. Повелете во нашите продажни салони и почувствувајте ја енергијата на овој феноменален модел.

Остави коментар

Trenutno nema komentara