БЕСПЛАТНА ДОСТАВА НАД 600 ден
WE NEVER CLOSE - SHOP ONLINE
Блог

Хумани и среќни, MY:TIME и Руки Чуки

06.12.2017.

Добриот дизајн е во срцето на асортиманот на производи во MY:TIME. Секој часовник и секое парче накит е создадено од креативната енергија и идеја која живее во дизајнерите. MY:TIME го препознава и талентот на нашите локални дизајнери, и во соработка со нив заедно создаваме дизајнирани парчиња кои се продаваат со цел да се соберат средства кои ги донираме во хуманитарни цели.

Во оваа втора по ред хуманитарна акција, ни се придружи Руки Чуки, со големо срце и љубов кон оние на кои им е потребна помош. Руки ни направи многу кул дизајн за да направиме прекрасни беџови кои секој ќе посака да ги вклопи во својот имиџ. 

 

Приклучи се!

Донирај со купување на овие прекрасно дизајнирани беџови кои може да ги најдеш во продажните салони на MY:TIME во ГТЦ, Сити Мол, Рамстор, Палма мол и Битола по симболична цена од 300 денари.

Средствата собрани од продажба на овие беџови се донираат секој месец на www.donacii.mk.

 

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

11.
Jun.
2021.
Блог
MY:TIME STORE @ SKOPJE CITY MALL
01.
Jun.
2021.
Блог
Придржувај се до ова упатство и твојот накит долго ќе изгледа како нов.
01.
Jun.
2021.
Блог
Водата е најчестиот виновник за расипување на часовниците! Прочитајте го упатството за одржување и употреба на часовници. 
31.
May.
2021.
Блог
Една декада DGR.
11.
Mar.
2021.
Блог
BOLDNESS
03.
Mar.
2021.
Блог
Забава на зајдисонце, на почеток на лето
24.
Feb.
2021.
Блог
Sincere feelings, brave looks
05.
Feb.
2021.
Блог
Диско музика со примеси на фанк
17.
Sep.
2020.
Блог
#Новитети