БЕСПЛАТНА ДОСТАВА НАД 600 ден
WE NEVER CLOSE - SHOP ONLINE
Блог

DIESEL DOUBLE DOWN

09.11.2017.

Diesel Double Down часовникот располага со чисти и едноставни линии со цел да ви даде префинет додаток во комбинација со секоја облека. Одличен часовник со основни карактеристики. Идеален е за секојдневно носење и, како и другите Diesel часовници, неверојатно е издржлив.

Часовникот е специјално дизајниран за оние луѓе кои ја ценат извонредната изработка и елегантниот изглед кај своите часовници. Со своите уникатни карактеристики, како квалитетната конструкција и задебелена графика, овој модел сака да го претстави успешниот живот, алтернативното размислување и бунтовниот стил.

Овој часовник на Diesel има неколку карактеристики кои ги привлекуваат љубителите на часовниците. Куќиштето е изработено од нерѓосувачки челик, ремчето е кожно, а тоа го прави овој часовник уште поатрактивен. Дијаметарот на куќиштето е 46 милиметри, а дебелината е само 11 милиметри. Водоотпорен до 10 BAR, минерално стакло и кварцниот механизам го прават Diesel Double Down подготвен да стане нов тренд во овој момент.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

15.
Nov.
2021.
Блог
NEW STORE
11.
Jun.
2021.
Блог
MY:TIME STORE @ SKOPJE CITY MALL
01.
Jun.
2021.
Блог
Придржувај се до ова упатство и твојот накит долго ќе изгледа како нов.
01.
Jun.
2021.
Блог
Водата е најчестиот виновник за расипување на часовниците! Прочитајте го упатството за одржување и употреба на часовници. 
31.
May.
2021.
Блог
Една декада DGR.
05.
May.
2021.
Блог
Сезоната на матури и дипломски официјално е тука, а сите ние имаме барем еден близок млад човек кој ќе започне ново поглавје во својот живот.
11.
Mar.
2021.
Блог
BOLDNESS
03.
Mar.
2021.
Блог
Забава на зајдисонце, на почеток на лето
24.
Feb.
2021.
Блог
Sincere feelings, brave looks