ЕКСКЛУЗИВНА ПОНУДА EDIFICE EQB-1000XD
FREE SHIPPING - БЕСПЛАТНА ДОСТАВА
WE NEVER CLOSE - SHOP ONLINE
Блог

DIESEL DOUBLE DOWN

09.11.2017.

Diesel Double Down часовникот располага со чисти и едноставни линии со цел да ви даде префинет додаток во комбинација со секоја облека. Одличен часовник со основни карактеристики. Идеален е за секојдневно носење и, како и другите Diesel часовници, неверојатно е издржлив.

Часовникот е специјално дизајниран за оние луѓе кои ја ценат извонредната изработка и елегантниот изглед кај своите часовници. Со своите уникатни карактеристики, како квалитетната конструкција и задебелена графика, овој модел сака да го претстави успешниот живот, алтернативното размислување и бунтовниот стил.

Овој часовник на Diesel има неколку карактеристики кои ги привлекуваат љубителите на часовниците. Куќиштето е изработено од нерѓосувачки челик, ремчето е кожно, а тоа го прави овој часовник уште поатрактивен. Дијаметарот на куќиштето е 46 милиметри, а дебелината е само 11 милиметри. Водоотпорен до 10 BAR, минерално стакло и кварцниот механизам го прават Diesel Double Down подготвен да стане нов тренд во овој момент.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

03.
Mar.
2021.
Блог
Забава на зајдисонце, на почеток на лето
24.
Feb.
2021.
Блог
Sincere feelings, brave looks
05.
Feb.
2021.
Блог
Диско музика со примеси на фанк
string(0) ""
string(0) ""