LOADING IMAGES

CRA150STR04BR VELIERO II

16690,00МКД


Рамстор, ГТЦ приземје, Сити Мол, Палма Мол - Тетово, Куманово, Гостивар, Битола - Широк Сокак, Тетово - Центар, Кавадарци, Струга

Cerruti е синоним за висока мода и врвна изработка на светско ниво. Како еден од најпрестижните брендови во модната индустријаCerruti 1881 постојано изненадува со својата префинетост и дизајн.


Водоотпорност: 5 bar

Стакло: Минерално

Големина: 44 mm

Механизам: Кварцен

Пол: Машки

Функција: Три стрелки, Хронограф, Датум, 12/24 часа

Материјал: Основа - Челик

Ремче: Кожа